3.kapitola-První školní den-Envy

11. února 2008 v 17:55 | Envy |  Drop of hate
W:Máme pro vás s Envy už 3. kapitolku, jsme zvědavé, co na ni řeknete, takže hlavně pište komentáře. Tuhle Kapitolku napsala Envy.
E: Jo tak já jen podotýkám, že jsem to psala,tak jak se mi písmenka motala pod ruku, takže to je místy zajímavý a trochu nelogický :). Tak mě prosím omluvte. Díky moc a pěkné počtení
Envy

První školní den podle Máří
,,Aaa! Pomóóc, já ten budík asi fakt zabiju!" vypla jsem nakvašeně budík a hodila sebou zpátky na polštář. Oouuu né, dneska začíná škola. No to se na to můžu víte co. Začala jsem se pomalu hrabat z postele a potácivě jsem se odplazila do koupelny, kde na mě v zrcadle vykouklo malý rozcuchaný cosi, co ostatní nazývají Máří. Pomalu jsem pustila vodu a umyla jsem se, zuby a všechno. Pak jsem se snažila učesat, ale to moje háro je fakt nezkrotný. Nakonec se mi moje krátký mikádo nějak podařilo uklidnit a tak jsem si do něj dala moji oblíbenou zelenou stužku. No, když bylo hotovo odšourala jsem se před skříň, do které jsem jen nerozhodně čučela a čučela. Po asi desetiminutovém vejrání jsem si vzala jedovatě zelené uplé šaty bez ramínek s balónovitou sukní nad kolena. Přešla jsem k zrcadlu a začala se hodnotit, no nakonec jsem došla k názoru, že rozhodně vypadám líp než po probuzení, spokojeně jsem popadla kabelku (zelenou :)) a seběhla do kuchyně. Nacpala jsem do sebe moji každodenní rutinní snídani-ovesné vločky, naházela do kabelky všechny potřebný věci, obula se do mých oblíbených zelených bot na podpatku se stříbrnou stužkou zavazující se kolem lýtek a před tím než jsem vyšla z domu, jsem se zastavila, zavřela oči a zhluboka se nadechla. Začíná nový školní rok! (blee :'( ..)
Vystoupila jsem z šaliny (tramvaje :)) a vydala se směrem ke katedrále sv. Petra a Pavla. Ach jo jak mě ty mše nebaví, zas tam bude kadidlo! Ale bude tam Terez, tak s tou se nudit nebudu, jelikož už snad od tý doby, co se spolu kamošíme jsme nebyly první den v kostele. Přece ji nenechám marnit, tak užitečný čas v kostele, když si toho máme tolik, co říct. Rozhlížela jsem se kolem sebe, ale nikde ji nemohla najít, nakonec jsem si všimla něčeho trochu princeznovskýho, tak jsem se hned vydala tím směrem, jelikož ta se svými dlouhými vlnitými vlasy opravdu vypadá, jako princezna. Opravdu to byla ona, měla na sobě bílé, letní šatky, k tomu bílé balerínky a do vlasů měla vpletenou látkovou bílou kytku.
,,Terko! Terkó! Nazdáár, tak co prázdniny? A dopsalas tu kapitolku? Povídej, přeháněj, no." zařvala jsem přes celej plac před katedrálou, až se na mě všichni otočili a pomalu se začala prodírat směrem k ní. Hned mi přišla stejně hlasitá odpověď, z které jsem tak nějak úplně nebyla moudrá. Čím víc jsem se blížila k Tereze, tím jsem cítila větší smrad. No to je teda rychnička' pomyslela jsem si.
,,Ooo, Co to tady tak smrdí? Si měla hrachovku či co, ne?" zeptala jsem po té co jsem se dostala do její (nebezpečné) blízkosti.
,,Ehm, to ne já?" řekla Terka, Jo tak ne ona, ale ten za ní co? Tý holce asi švihlo, ona se snaží bavit se vzduchem a ten vzduch nazývá Peter. Co!!! Ten vzduch jí odpověděl!! Svět se zbláznil, držte se! Já asi omdlím'
,,Co to bylo?" zeptala jsem se poté, co se konečně uráčila bavit se i se mnou.
,,Vysvětlím ti to pak," jó tak to uhodla, ona si tu mluví se vzduchem a vysvětlí mi to pak, no podívejme se. Eee ona se s tím vzduchem hádá!!! Jo ona by chtěla na mši, no tak na to ať pěkně rychle zapomene.
,,Ty mě asi na tu mši nenecháš jít, co?" zeptala se mě Tí. ,,No tak půjdem do kavárny, tam ti to všechno vysvětlím."
,Jé, ještě pořád jsi trochu normální.' Usmála jsem se šťastně a rázně jsem si to vyšla směr Aida (kavárna). V tom se ozval vzduch ,, My jdeme taky?" No měla jsem sto chutí mu říct, ať cirkuluje pěkně na jednom místě, ale tak třeba by se z toho mohlo vyklubat něco fajného.
,,Jo a za rohem se můžete odčarovat." Slyšela jsem ještě Terku, no to mě naprosto přimrazilo, Eee, odčarovat? No to mě podržte!'
Opravdu za rohem jsme se zastavily a vzduch nejspíš taky, protože najednou se přede mnou začala objevovat postava. No mě málem švihlo! Víte, kdo to byl? No i Santu Clause bych rozdýchala líp. No byla to Lillyan Evansová. Jo ta z Harryho Pottera! ,No v pohodě, to bude dobrý! Jéžiš, dvě šprtky na krku!' No, ale to nebylo všechno, pak se začala objevovat černá rozcuchaná hlava s brejlema, prvně jsem myslela, že je to Potter, ale když se tam objevil naprosto nádherný černovlasý kluk, zjistila jsem, že je to Potter, ale ne ten kterého jsem myslela, ale James a ten naprosto nádherný borec byl samozřejmě Sirius Black, málem jsem si vykoukala oči, no tomu se teda říká pěknej borec! V tom, jak jsem zírala na Blacka, jsem si málem nevšimla taky celkem pěknýho zjizvenýho kluka a pak takový malý tlustý krysy, v tom můj radar zablikal ZRÁDCE, ZRÁDCE! Málem jsem se na něj vrhla, protože zrada je něco, co naprosto nesnáším, ještě k tomu když své nejlepší přátele pošle na smrt. , No, to je sice strašně fajn, ale co já tady s nima budu dělat?' pomyslela jsem si nešťastně
,,No jo aspoň nebude nuda." zabrblala jsem, ale pak moji pozornost upoutal pohyb ve vzduchu a začala se tam objevovat další postava, Zírala jsem na to, jak na svatej obrázek a na tváři se mi objevil usměv, vždyť to je Bella, no ta asi moc svatá není, že? Cože, to ještě není všechno?! Wow, to je Snapeík. No to je naprosto supr frupr! UAAAAAA já se asi zblázním štěstím, tady je Luciusek. Bože díííííík! Málem jsem se rozbrečela štěstím! No to je...moment, co to mají na sobě! To jsou ty příšerný uniformy, s tím je přece nemůžu nechat chodit po Brně!

,,Vy máte na sobě ty naprosto nemožně školní uniformy? Takhle je tady přece nemůžeme nechat chodi." Zopakovala jsem svoji myšlenku nahlas a rozzářeně vytála svoji kreditku. Na to Terez sklopila hlavu a ,smutně' řekla: ,,Takže moje pozvání na kafe je pasé..."
,,Klid," začala jsem ji uklidňovat se zářivým úsměvem ,,po škole na to kafčo půjdem, takhle by se jich lidi lekli!"
,,No a kam půjdem ty hadry koupit? Navrhuji Dolce&Gabbana nebo Nugget." Konečně Terce došlo, co mám v plánu dělat.
,,Jo, to je tu blízko, to by nebylo špatný." Začaly jsme debatovat, co a jak, ale z přemýšlení nás vytrhli nechápavé pohledy našich společníků. Bože, tak jim ještě budu vysvětlovat, co je to nakupování nebo co? No, tak nakupování ví co znamená, akorát nějak nerozumí našemu nakupování.
,,Já žádné mudlovské hadry nosit nebudu!" Nafoukla se Bellatrix. Že by konečně pochopila, co je nakupování? Ale to má asi děvče smůlu, protože já ju v tomhle chodit nenechám.
,,Bohužel, drahá, jsi v mudlovském světě, takže ti nic jinýho nezbývá, já si tu totiž nenechám dělat tebou ostudu a buď ráda, že mám tu dobrou vůli a chci ti něco koupit!" Odvětila jsem nekompromisně a zle se na ni podívala, asi to bylo hodně zle, protože už mlčela. Nakoupili jsme spousty a spousty oblečení, ale pak si Terka vzpomněla, že bychom se měli vrátit. Vydali jsme se tedy se všemi těmi taškami zpět ke katedrále.
,,Pánové?" ozvala jsem se, ,,děláte si doufám legraci?" Všichni se na mě nechápavě otočili.
,,Cože? Proč?" Zeptal se mě nechápavě Sirius.
,,Protože jsi určitě gentleman a vezmeš děvčatům tašky a tví kamarádi ti v tom pomůžou." Přejela jsem je pohledem a dodala, ,,a nekamarádi taky."
,,No tak na to se ti můžu víš co." Kabonil se Snape.
,,No to se opovaž, já to oblečení ještě chci nosit." Hraně jsem se vyděsila. ,,Takže myslím, že nebudu riskovat své krásné nové šatičky. Ehm," Rozhlídla jsem se, ,,Lucuisi dík." Vrazila jsem mu tašky do ruky a trochu od něj poodešla, aby mi je nemohl hned vrátit. Terka se zasmála a , nenápadně' se přiblížila k Sirimu a vrazila mu do rukou tašky. ,,Dík" usmála se na něj zářivě. Bella jen protočila oči v sloup a podívala se na Seva:
,,Jestli s těma věcma cokoliv uděláš, tak tě zabiju."
,,Jo, už se bojím!" uchechtl se Sev a popadl její tašky.
,,Měl bys." zúžila Bell nebezpečně oči.
,,Fajn, fajn zabiješ ho pak, ted..." nedořekla jsem, protože mě přerušilo hlasité:
,,Evansová, můžu ti ty tašky vzít!"
,,Pottere, nech mě aspoň chvíli žít!" Křikla Evansová, nečež všichni normální (eee, myslela jsem Bellu, Seva, Lucíka, no a mě)(Aup/Tr:vy a normální, no to mě podrž) jelikož jsme tušili co ji čeká.
,,Remusi prosím vem mi ty tašky." Dívala se Lil prosebně na Lupina, ale ten měl bohužel pro ni nějakou sadistickou náladu, takže se zasmál a začal kroutit hlavou.
,,Ne, ne od toho je tu James,"
,,Ty, no to nemyslíš vážně, že ne?"
,,Myslím, ale ještě tu máš Péťu." Lil se nadějně podívala na Petera, ale když viděla, jak stojí opodál a dloube se v nose, tak jen nešťastně zavrtěla hlavou a rozešla dál.
,,Bože Evansová, nedělej scény a dej Potterovi ty tašky. Už je to celkem trapný." Řekla Bella, celkem hnusným hlasem a bylo vidět, že to Lil celkem zarazilo, protože chvíli zůstala stát na místě a pak se pomalu otočila, všimla jsem si, že má na krajíčku, podívala se na Jamese a ten když viděl, že téměř brečí, úplně ztuhl a přímo vyděšeně na ni koukal. Po chvíli se zase zklidnil a rychle k ní přiskočil, vzal ji tašky a obejmul ji kolem ramen. Ještě jsem si všimla, že hodil po Bellatrix pekelně naštvaným pohledem.
,,Nevděčník!" ozval se vedle mě stojící Lucius, ,, ona mu to tak pěkně zařídí a on je ještě naštvanej."
,,To víš, pláče mu milovaná." odfrkla jsem si povýšeně, čímž jsem si zasloužila naštvané pohledy ze strany nebelvírských, překvapený a zklamaný od Terky a souhlasné od Zmijozelských.
Po různém tom utěšování zrzatky a tradiční přestřelky, néé my po sobě nestříleli, jako slovní myslím, mezi zmijozelskými a nebelvíráky jsme se dostali až na Petrov, kde jsme potkali našeho naprosto bombovýho třídního profesora (nechte si zajít chuť, je ženatej :( ) a tak nějak jsme se domluvili, co a jak, pak jsme pokračovali v cestě na Mendlák, protože tlačit se v přeplněné šalině, ještě s hmotným a smradlavým vzduchem by nebylo fajn. Když jsme se konečně dostali do prázdnýho autobusu, ten řidič se myslím šel hned regnout do Bohnic, jsem dostala naprosto skvělej nápad, jelikož jsem strašně dobrosrdečná, tak nenechám chudinku Terku, aby se takhle obětovala a starala se o všechny ty vyžírky (ve skutečnosti jsem si představila Malfoye bez trička)nějaké si k sobě vezmu.
,,Terez?" začala jsem, ,,Myslím, že by nebylo moc dobrý, aby byli všichni u vás, víš co, tvoje mamka má oči všude a bylo by to pro tebe asi nepohodlný, tak klidně si někoho můžu vzít k nám."
,,Hm, asi máš pravdu, měla bych doma problém a kdyby jsi byla, tak ochotná bylo by to bezva." sežrala mi to i s navijákem a nebo jsem opravdu tak dobrosrdečná? Eee, spíš to první,
,,A jak vypadá tvůj barák?" skočilo mi do rozjímání o mém dobrém já to blonďatý stvoření Asi má strach aby nebydlel u břehů Svratky-smradky. Nějak přibližně jsem mu popsala náš menší baráček (osobně nemůžu pochopit, jak se jich tolik mohlo vejít do toho Terezčinýho malýho čehosi, ale nefadí. samozřejmě, že jsem neplýtvala takovou tou ledabylou a povrchní chválou, takže na konci mého vyprávění se zdáli být Lucius, Bella a Sev naprosto nadšeni.
,,Já chci s tebou!" přímo vypískla nadšením Bella a očička jí jen zářily.
,,Jo, vůbec to nezní špatně." ,usmál' se Severus a Malfoy jen uznale pokynul hlavou.
,,A co s těma ostatníma?" zeptala se Terka. Jasně, ještě si je budu brát k sobě. Mě osobně teda stačí tohle.
,,Znáš je, společně by se nesnesli. Já si vezmu tady tyhle a ty si vem zbytek." začala jsem zase se svou dobrotu. Myslím že Terka je spokojená nejenom tím, jak dopadlo toto, ale i tím, jak jsem hodná. chachá...
Nakonec jsem teda přetrpěla i tu příšernou školu. Normálně bych se asi zbláznila, ale teď mi tu pobyt zpříjemňoval zlomyslný vzduch. Fakt jsem se honě natlemila, kdyby jste to viděli! Nakonec bylo po všem a tak jsem vystřelila jako blesk a letěla pryč ze školy. Došlo mi, že Terez ani vzduch nejsou tak rychlí, jak by měli, tak jsem celkem prudce zabrzdila a fakt jsem se divila, že jsem svou šikovností nevysklila vitrínu. Když se ke mně nakonec přihnala Terka, pomalým krokem jsem se zase rozešla tam, kam jsem měla namířeno, tedy ven.
,,Kam tak chvátáš?" rozdýchávala se Tí.
,,Ven, pryč, pryč z tohoto učením zamořenýho místa." Po tomto výroku jsem někde kolem sebe uslyšela tlumené uchechtnutí a tak jsem se ušklíbla.
Vyrazili jsme znovu do města, kdo by si nechal ujít pozvání do kavárny, že?! Ale objevil se tu menší zádrhel. Chybělo nám to tlustý prase. UÁÁ, zabít, zabít, zabít! Fakt ten jednou někde zapomene i koule (jestli už je teda nezapomněl). Ale počkat, proč se Bell tak blbě tlemí? To už si toho všimla i Terez, ,,Nevíš o tom něco, Bello?"
"No, vy jste říkali, že ho tady nechcete, prděl jak valach, nebyla s ním sranda, tak jsem ho poslala zpátky, stejně byl jen na obtíž."
"Ty ale přece nemůžeš kouzlit a.......a.... a, jak to, že víš jak se dostat zpátky. Jak ses to dověděla?" Terez byla úplně mimo a nevěděla, co dřív říct. Chudák Bella, ale nemůžu říct, že by mi ti co udělala nějak vadilo a nebyla jsem sama, minimálně Siri měl se mnou stejný názor, "Fajn, aspoň jsme se ho zbavili."řekl
"Já bych spíš řekla, že je fajn, že Bella ví, jak vás dostat zpět." ,Cože???!!! Ona se zbláznila, to snad nemůže myslet vážně, ta rána do hlavy musela být asi hodně tvrdá! To snad není pravda!!! Já mám tady takovou jedinečnou šanci s tím blonďatým stvořením a mám si ju nechat, takhle proklouznout mezi prsty? To teda ne, ani nápad! Ona je asi fakt blbá' valila jsem na ni oči, ale naštěstí nakonec se ukázalo, že to nebude zas tak zlý, protože zaskočeně dodala "Samozřejmě pokud chcete, je to jen váš problém, že nebudete chodit do školy."
"Máš pravdu, je."Souhlasil Remus. Uf konečně někdo chytrej, katastrofa zažehnána. I když jsem zvědavá kolik větších katasrof nás ještě čeká....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bella Bella | Web | 12. února 2008 v 13:11 | Reagovat

Jech! Tak to je hustý jenom doufám že mě nenecháte dlouho čekat na pokráčko! Je to strašná psina!

2 Elizabeth Greenová Elizabeth Greenová | Web | 6. července 2008 v 8:13 | Reagovat

Souhlasím...je to psina...číst to a z takhle známého prostředí...šalina... :D jojojo

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama