6.kapitola-Tajemství nejčistší krve

14. února 2008 v 14:04 | envy&wrath |  memento mori
Další kapča je tu! Sice po trochu delší době, ale přece...
Já se polepšim:-)
wrath

Angel se toulala sklepením Bradavického hradu bezmála hodinu, ale místo, na nějž včera narazila, nebyla schopná znovu najít. Nechápala to, bylo přece zakreslené na plánku, i když připomínalo spíš nekonečný labyrint, než tajnou chodbu.
An si všimla, že na stěně, podél které pávě prochází, už nejsou zavěšené louče. Znovu se zadívala na mapku a zjistila, že se nachází ve sklepní chodbě, kterou včera zakreslila. V očích se jí zablesklo. Zadívala se před sebe, tam se ale rozprostírala pouze černočerná tma.
"LUMOS!" zašeptala. Z hůlky jí okamžitě vytryskl proud jasného světla a ozářil stěnu naproti ní. An okamžitě poznala onu velkou místnost, o které Tomovi vyprávěla. Byla opravdu strašně špinavá. Teď ji ale mnohem víc zajímalo, co se v ní skrývá.
Zhluboka se nadechla. Vzduch tu byl skutečně o mnoho příjemnější než v jiných částech sklepení.
***
Tom ležel na posteli a zíral na strop. Přemýšlel, co všechno by chtěl o víkendu udělat a dodělat (N/A:Hm, to zní zajímavě). Musí s Angel zajít do té chodby. No jo, Angel, měl s ní přece včera sraz, ale úplně na to zapomněl. Ten Potter! Uáá, jak já bych ho nejradši zabil!!! Vstal a přešel ke skříni, před kterou se převlékl a vyšel do společenky. Chtěl počkat na Ang, tak se posadil do křesla naproti krbu a čekal a čekal (N/A: Čekal, čekal mráz ho lekal, sluníčka se bál, atd…by pohádka o veliké řepě), když už mu přišlo, že čeká snad věčnost, zvedl se a vyšel nahoru do hradu na snídani.
Ve Velké síni nebyla ani noha, až na pár aktivních lidí, kteří se rozhodli stejně jako Tom přivstat si. Co Toma ale zarazilo nejvíc, bylo, že nikde neviděl Angel. Ang byla ranní ptáče, zvlášť když měla něco důležitého na práci. Že by v sedm ještě spala? Blbost!
Na chvíli se zamyslel, když v tom mu někdo zezadu poklepal na rameno.
"Dobré ráno! Máš tu volno?"
"Á, ahoj Druell. Jo jasně, jen si sedni."
"Díky. A co, že tak brzy?"
"No, spíš pozdě. Neviděla si Ang?"
"Ne. Když jsem se ráno vzbudila, už byla pryč,"
"Vážně?"
"Hm," Druella nevzrušeně kývla hlavou a pustila se do snídaně.
Že by šla beze mě? Ne, to by mi přece neudělala. Třeba vstala moc brzy, a tak zašla ještě do knihovny.
"Uvidíme se později," pronesl Tom k Druelle, vstal a odešel.
"Jo, jasně," houkla za ním Druell a zakousla se do toastu s džemem.
Když Tom Angel nenašel ani v knihovně, zamířil zpět do společenky.
Zrovna když scházel po schodech do sklepení, vzpomněl si na Křiklana. Asi bych za ním měl vážně zajít, když mě včera tak usilovně hledal. Zajímalo by mě, co zase chce?
Raddle zaklepal na dveře Křiklanova kabinetu a čekal. Po chvíli se dveře otevřely a Tomovi se naskytl velice komický pohled na Křika v noční košili, přes kterou měl přehozený župan, a nočním čepečku s bambulkou.
"Tome! Moc rád tě vidím!" zahulákal hned, co Toma spatřil.
"Dobré ráno pane profesore. Doufám, že nejdu moc brzy, ale Abraxas mi řekl, že prý ste mě včera sháněl."
"Ano, jistě. Pojď dál," řekl profesor lektvarů nejistě a podržel Tomovi dveře, aby mohl projít, "posaď se!" dodal a pokynul Tomovi na jedno čalouněné křeslo.
"No, totiž dozvěděl jsem se, že se svými přáteli často navštěvujete, ehm, jedno místo, kde bych vás nerad viděl," začal ze sebe opatrně soukat Křiklan
Jen jedno místo? ušklíbl se pobaveně Tom.
"Nevím, o čem to mluvíte, pane profesore."
"Mluvím o vašich tajných návštěvách Prasinek, konkrétně hostince U prasečí hlavy."
Tom se už, už nadechoval, že něco řekne, když Křiklan opět promluvil: "Ne, Tome, nic neříkej. Chci jen, abys mi slíbil, že nebudeš opouštět Bradavice, bez svolení ředitele své koleje," na chvíli se odmlčel a snažil se z Tomova výrazu vyčíst něco víc, "což jsem já," dodal a významně se na něj podíval.
Chvíli bylo ticho. Tom nejdřív přemýšlel nad tím, jak na to Křiklan přišel nebo kdo je napráskal, ale pak si uvědomil, že je to stejně vlastně jedno, a tak jen řekl: "Samozřejmě, pane profesore, můžete se spolehnout."
"Jsem moc rád, že jsme se takhle domluvili, Tome. Můžeš jít," usmál se Křiklan, ale nepřestával si Raddlea měřit pohledem.
"Děkuji, pane profesore," řekl Tom a přešel ke dveřím.
Zastavil se přímo před nimi a otočil se zpět ke Křikovi, jako by mu chtěl ještě něco říct. Pak ale jenom, skoro až nepostřehnutelně, kývnul hlavou a odešel.
Chtěl Křiklana ještě poprosit o povolení ke vstupu do oddělení s omezeným přístupem, ale pak si vzpomněl na to, jak se na něj Angel ráno vybodla a rozhodl se udělat to samé.
***
Ang neustále bloumala místností sem a tam a snažila se přijít na něco zvláštního.
Už asi potřetí prošla kolem malého výklenku, jež se ničím nelišil od těch ostatních v místnosti, když se pod její levou nohou pohnul dlažební kámen. Angie se zastavila a dívala se střídavě na zem a na výklenek ve zdi, pak se sehnula ke kameni a přejela po něm konečky prstů, opatrně na něj zatlačila celou dlaní, ale nic zvláštního se nestalo. A co čekala? Že stačí šlápnout na správné místo a objeví se skryté dveře? Opravdu byla tak naivní? Zvedla se a vztekle uhodila pěstí do výklenku, z kloubů na ruce jí začala téct krev.
Strávila tady už několik hodin, ale pořád nemohla najít něco, čím by se komnata (teda jestli se tomu tak dalo říkat) lišila od všech ostatních, kterých bylo ve sklepení tolik. Přesto cítila, že je něčím jedinečná. Jako jediná, byla úplně prázdná a vypadala, jako by tady nikdo nebyl už od dob zakladatelů školy. A nejspíš opravdu nebylJ
Angel se sesula podél zdi zpět na podlahu a schovala si obličej do dlaní.
Někde tady něco musí být! Já to vím, cítím to. Tento pocit jsem měla vždy v umývárně, a co se neukázalo? Že je tam vchod do tajemné komnaty. Nejsem snad hodna toho, najít ten východ, vchod, či co to vůbec je? Má snad právo otevřít to zase jen Zmijozelův dědic? Ne, musí to jít i jinak! Beztak všechno, co Tom dokázal, je z velké části moje zásluha, všechno jsem to našla já a on většinou nehnul ani prstem.
Angel zvedla hlavu zpátky k výklenku a oči jí spočinuly na malém nenápadném nápisu, utvořeném z její vlastní krve.
J n n j š í k v d ž e o d l i t j m v í u k é za t i t o d i.
"Co to má znamenat?" řekla tiše do prázdna a dál upírala oči na nesmyslnou změť písmen.
Angel si vzpomněla na dopisy, které si psali o prázdninách s Tomem. Vynechávali samohlásky, a tak když dopis náhodou našel někdo cizí, ani ho nenapadlo pokoušet se ho přečíst, slova vypadala naprosto nesrozumitelně.
Přimhouřila tedy oči a snažila se dosadit si za každé písmeno samohlásku. Některá slova už se dala přečíst, ale v těch ostatních, jako by pořád něco chybělo.
To je ono, něco tam prostě chybí, pomyslela si Angie, načež vytáhla z náprsní kapsy své vesty malý nožík, přistoupila ke zdi a řízla se do ruky.
Stalo se něco, čeho si předtím nevšimla: jen co kapky krve dopadly na kámen, zmizely.
Ang vytáhla hůlku a ránu si zacelila. Když vzhlédla k výklenku, rýsoval se na něm už krásně čitelný nápis:
Jen nejčistší krev dokáže odhalit tajemství ukryté za těmito zdmi.
Tentokrát Angel nápis přečetla bez problému, ale zírala na něj téměř stejně nechápavě, jako předtím.
" Nejčistší krev?!" křikla rozčileně. První kdo ji napadl, byl Tom, jemu přeci v žilách koluje krev samotného Salazara Zmijozela, ale jeho otec byl přece mudla.
Angie ještě chvíli stála před kamennou stěnou a nevěřícně zírala na nápis, který její oči přitahoval, jako velký magnet. Pak se otočila zpět do tmy a vyběhla ze sklepení, hnána touhou odhalit ono "tajemství nejčistší krve".
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arriel Arriel | Web | 15. února 2008 v 14:41 | Reagovat

Jééééé pěkní :-) Fakt moc doufám,že pokráčko snad bude co nejdřív :-)

2 Arriel Arriel | Web | 21. února 2008 v 14:02 | Reagovat

Ráda se spřátelím :-)

3 Leenikk Leenikk | Web | 8. března 2008 v 15:27 | Reagovat

Jaj!Křiklan v županu a s čepičkou! LOL!!

Jinak zase jak uz sem psala napinave!To nemuzes takhle usekávat!Nastesti je tu dalsi kapca!

4 volopich volopich | 9. srpna 2008 v 19:53 | Reagovat

dost dobre, len ta angel sa mi velmi nepaci, tom si vzdy vsetko robil rad sam (hm...mozno zopar vynimiek na ktore by sa mu ta angel hodila by sa naslo :p) a tajomna komnata + nejake dalsie veci by mali byt vylucne jeho zasluhou, nie akejsi citlivej holky.

5 Zubatá Zubatá | Web | 31. ledna 2009 v 19:19 | Reagovat

letim na další kapitolu, nebo mi praskne guma od spodáru XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama